ODCINEK #39

Prowadząca - Klaudia Kałążna

"Nazywam się Klaudia Kałążna. Jestem doktorem nauk humanistycznych i posiadam ponad 11-letnie doświadczenie w pracy szkoleniowo-wykładowej. Na co dzień wspieram ludzi, którzy pragną zmiany w zakresie kariery lub własnego biznesu tak, aby mogli rozwinąć skrzydła, dobrze ustawić nawigację i lecieć w odpowiednim kierunku."

SUPERBOHATERKA: Jak uzyskać lepsze wyniki w biznesie? Żyj zdrowo i wykorzystaj swoje mocne strony! Przepytana: Karmena Łasicka

Często mówię o mocnych stronach i tym, w jaki sposób można je mądrze odkrywać w moim cyklu SUPERMOCE. Omawiam w nim szczegółowo różne style zachowania i myślenia oraz różnice pomiędzy ludźmi ze względu na ich wartości i motywatory.


Natomiast cykl SUPERBOHATER stworzyłam, by pomóc Ci zrozumieć, że świadome stosowanie naszych supermocy i mądre zarządzanie tym, w czym nie jesteśmy mocni, jest bardzo ważne w pracy, w biznesie i w życiu prywatnym. Wierzę, że każdy z nas jest SUPERBOHATEREM lub SUPERBOHATERKĄ ze swoim zestawem unikalnych supermocy, niezależnie od tego, jakie zajmuje stanowisko, ile zarabia, jakiej jest płci, w jakim jest wieku itd.


W tym programie rozmawiam z SUPERBOHATERKĄ Karmeną Łasicką. Karmena jest dietetykiem klinicznym i założycielką poradni dietetycznej Znany Dietetyk. Ukończyła “Dietcoaching” i kurs "Edukatora w Cukrzycy”, pracowała w Centrum Stworzonym dla Zdrowia firmy USP, edukowała z ramienia Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Była członkinią Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków.


Nieustannie się dokształca, bierze udział w wielu kursach, np. kurs psychodietetyki czy też żywienie w insulinooporności i Hashimoto. Od 2013 r. wspiera przedsiębiorcze kobiety, by mogły osiągnąć lepsze wyniki, zarówno składu ciała jak i laboratoryjne, a tym samym mogły przełożyć to na osiągnięcia biznesowe. Pomaga zwiększyć poziom energii, koncentracji oraz poprawić samopoczucie, odzyskać wewnętrzny spokój, radość i poczucie własnej wartości. A przy tym cieszyć się ze zdrowej i zgrabnej sylwetki.


W dużym skrócie: Karmena motywuje do zdrowszego stylu życia, w zgodzie ze sobą. Jest twórczynią grupowego programu wsparcia dla kobiet, które chcą żyć zdrowiej, minikursu “3 kroki zdrowszego stylu życia” i kursu “Żyj zdrowiej i osiągaj lepsze wyniki w biznesie”. Jest to kurs dla przedsiębiorczych kobiet, które chcą poprawić swój status i być o krok dalej od konkurencji.


Karmena pokazuje, jak wspierające w biznesie jest zdrowsze życie, bo kiedy zadbasz o siebie, wszystko inne zacznie się układać! Ponadto układa jadłospisy do samodzielnej pracy: “Dietę Thermomix” i “Dietę dla zabieganych”. Współpracuje i układa jadłospisy na indywidualne zamówienie. Prowadzi dietcoaching i konsultacje dietetyczne. Jest autorką “Planera Dietowicza”, który pomaga w realizacji celów dietetycznych oraz ebooka "Zdrowszy wybór. Produkty o lepszym i gorszym składzie", który jest ściągą dla osób które chcą jeść zdrowo ale nie chcą poświęcać czasu na sprawdzanie etykiet produktów spożywczych.


Produkty o lepszym i gorszym składzie”, który jest ściągą dla osób które chcą jeść zdrowo ale nie chcą poświęcać czasu na sprawdzanie etykiet produktów spożywczych.


Prywatnie jest mamą trzylatki, więc doskonale rozumie mamy działające w biznesie. Pokazuje jak zrównoważyć życie i pracę bez poczucia przytłoczenia i wewnętrznych rozterek. Wolny czas spędza z rodziną na zwiedzaniu lub obcowaniu z naturą. Uwielbia smakować życie, dlatego przeszła szkolenie gotowania w Japonii. Swoim apetytem na życie inspiruje inne kobiety.


Karmena to kobieta, która w moich oczach jest ekspertką od zamieniania wymówek w rozwiązania! I do tego świetnie upraszcza to, co skomplikowane, tłumaczy trudne sprawy w łatwy sposób oraz łączy życzliwość z mobilizowaniem do osiągania konkretmych wyników. Wcale się nie dziwię, że jej klientka powiedziała: “Potrafisz transformować i ratować ludzkie życia. Uratowałaś moje i mojego męża. A to są już dwa ocalone życia”.


Odwołujemy się podczas rozmowy m.in. do modelu zachowań DISC, którego twórcą jest dr William Moulton Marston - amerykański psycholog, twórca prototypu wykrywacza kłamstw i superbohaterki Wonder Women - w 1928 roku napisał książkę “Emocje normalnych ludzi”, w której zaprezentował swoją teorię.


Marston wyróżnił cztery podstawowe typy ludzkich zachowań, o których mówiłam szerzej w poprzednich odcinkach. Jeśli ich jeszcze nie znasz, to warto zacząć od odcinka “SUPERMOCE: Jak lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi?"; według twórcy modelu DISC, nasze emocje są widoczne w naszych zachowaniach, na które to z kolei wpływ ma też sytuacja, w której się znajdujemy. Często powtarzam, że zachowania to nie wszystko! Nie warto oceniać książki po okładce i dlatego też nasza rozmowa dotyczy w także tego, co najważniejsze, czyli wspólnoty wartości oraz motywatorów. 

Click to play video
POBIERZ SKRYPT

WOLISZ CZYTAĆ?
ZAPIS CAŁEGO PODCASTU MOŻESZ POBRAĆ TUTAJ

CO W PRAKTYCE DA CI TEN PODCAST?

  • w jaki sposób pokazuje przedsiębiorczym kobietom, że osiągać można lepsze wyniki bez zaniedbywania swojego zdrowia
  • jak ważne na drodze do założenia swojego biznesu było wsparcie najbliższych - rodziców i dziadków oraz ich przyzwolenie na to, by mogła samodzielnie doświadczać, błądzić i wyciagać wnioski
  • jak zmienił się sposób pracy Karmeny po narodzinach córki i dlaczego jest ona jej ważnym “nauczycielem życia”
  • jak jej umiłowanie do zdobywania wiedzy, samorozwoju, miłość do ludzi i jej zadaniowa natura pomagają nie tylko inspirować do zmiany, ale też z życzliwością “trzymać bat” i czuwać nad postępami pacjentów
  • że warto podejść do zdrowia holistycznie i brać pod uwagę wiele czynników oraz kontekst, w którym funkcjonuje dana osoba
  • że jeśli się bardzo pragnie rozwijać w jakimś zakresie lub zdobywać wiedzę z danej dziedziny, to brak pieniędzy nie musi być przeszkodą
  • skąd wzięła się jej pasja do gotowania oraz ile miała lat, gdy ugotowała pierwszy posiłek dla całej rodziny
  • jak jej supermoce, w tym wizjonersko - strategiczny styl myślenia wspierają Karmenę w szukaniu takich rozwiązań dla klientów, które pomagają im zwalczać ich wymówkijak zarobiła pierwsze pieniądze i kto ją w tym aktywnie wspierał
  • w jaki sposób znajomość jej stylów zachowania i myślenia oraz nazwanie wartości i motywatorów pomogły jej w tym, by czuć się spokojnie i spójnie oraz działać jeszcze efektywniej w życiu i swojej firmie

Z Karmeną rozmawiałyśmy m.in. o tym:

Podcast wysłuchasz także na:

Jeżeli masz już ulubioną aplikację i chcesz na niej właśnie słuchać tego podcastu, skopiuj proszę RSS feed: https://feeds.buzzsprout.com/1623619.rss i umieść go w swojej aplikacji w polu RSS, a następnie "zatwierdź". Twoja aplikacja powinna automatycznie dodać mój podcast do Twojej listy podcastów.

Scenariusz

[00:00] SUPERBOHATERKA: Wywiad z Karmeną Łasicką

[00:38] Zaproszenie do wywiadu

[07:58] INTRO

[08:42] Przywitanie rozmówczyni


[09:30] Jaka jest supermoc Karmeny?

[10:55] Jak Karmena wykorzystuje swoją supermoc na co dzień i w biznesie?

[15:55] Jak objawia się supermoc Karmeny w kontakcie z pacjentami?

[18:42] Jak wyglądała droga Karmeny do miejsca, w którym jest teraz?

[25:52] Jaki wpływ mieli rodzice Karmeny na jej ścieżkę kariery?

[31:21] Jakie wnioski na całe życie wyciągnęła dla siebie Karmena pracując jako nastolatka?

[35:30] Jaki wpływ na holistyczne podejście do zdrowego stylu życia miało dzieciństwo Karmeny?


[39:11] Omówienie stylów zachowania i myślenia, wartości i motywatorów Karmeny - badanie kompetencji DISC 4D

[40:42] Dominujące MOTYWATORY (BAI) Karmeny z badania DISC 4D i jak objawiają się one w życiu i w pracy?

[50:05] Czy łatwo jest znaleźć harmonię pomiędzy pracą a życiem, kiedy tak bardzo się kocha to, co się robi?[57:30] W jakich sytuacjach Karmena odczuwa swój największy motywator i jak wykorzystuje tę wiedzę w biznesie?

[65:17] Jak podejście holistyczne i świadomość swoich motywatorów pomaga Karmenie w pracy z pacjentami?

[1:08:17] Jak się czuje Karmena, kiedy wszystkie trzy motywatory są obecne w jej życiu i w pracy?

[1:10:13] Dominujące WARTOŚCI (VALUES) Karmeny z badania DISC 4D

[1:15:42] Jak przejawia się najwyższa wartość Karmeny w jej biznesie?

[1:19:42] Kiedy Karmena zauważa swoją drugą najwyższą wartość?

[1:27:28] Dominujące STYLE MYŚLENIA (TEAMS) Karmeny wg badania DISC 4D

[1:32:46] Jak kreatywne pomysły Karmeny wspierają jej efektywność w pracy z pacjentami?

[1:35:14] Jak przeplatają się najwyższe style myślenia w biznesie Karmeny?

[1:37:48] Co dało Karmenie zrozumienie stylów myślenia i mocnych stron i jak to wpływa na delegowanie obowiązków firmie?

[1:40:28] Dominujące STYLE ZACHOWANIA (DISC) Karmeny wg badania DISC 4D i jak objawiają się one w życiu i w biznesie?

[1:45:00] “Instrukcja obsługi” Karmeny, czyli jak się najlepiej z nią komunikować?

[1:50:16] Co jest słabszą stroną Karmeny?

[1:53:29] Czego chciałaby się nauczyć Karmena od ludzi o odmiennym stylu DISC?

[1:55:20] Czego nie rozumiała Karmena w zachowaniach ludzi o odmiennym stylu DISC?

[1:59:03] Jak Karmena radzi sobie w trudnych sytuacjach, kiedy znajduje się pod presją?

[2:02:55] Sposoby Karmeny na radzenie sobie ze stresem


[2:06:53] ZABAWA Z METAFORĄ: Jak wyglądałaby idealna planeta Karmeny?

[2:09:53] Komu Karmena poleca badanie DISC 4D i dlaczego?


[2:15:34] Skarby ze Skrzyni Skarbów, czyli co poleca Karmena

[2:17:30] Podziękowanie i pożegnanie Karmeny

[2:19:55] OUTRO

POBIERZ BEZPŁATNE KARTY PRACY DO TREŚCI EDUKACYJNYCH!

CHCESZ LEPIEJ ZROZUMIEĆ SIEBIE I INNYCH?
SPRAWDŹ KONIECZNIE PROGRAM Z BADANIEM DISC 4D

CHCĘ ODKRYĆ MOCNE STRONY!

CHCESZ LEPIEJ ZROZUMIEĆ SIEBIE I INNYCH?SPRAWDŹ KONIECZNIE PROGRAM Z BADANIEM DISC 4D

CHCĘ ODKRYĆ SWOJE MOCNE STRONY!

Materiały, o których wspominam w tym odcinku:

BADANIE KOMPETENCJI: DISC 4D - Chcesz zrozumieć lepiej siebie i innych? Pragniesz budować lepsze i trwałe relacje oparte na zaufaniu oraz bezpiecznej komunikacji? Chcesz zacząć DOCENIAĆ, zamiast oceniać siebie i innych? Wskakuj TUTAJ.


MOCNY START DO TRWAŁEJ ZMIANY - model 3S: SAMOŚWIADOMOŚĆ - SPÓJNOŚĆ - SPOKÓJ: Praktyczny kurs online, który pomoże Ci ruszyć z miejsca w życiu osobistym i zawodowym! Nie wiesz, od czego zacząć, by działać w zgodzie ze sobą? Zdobądź w jednym miejscu wartościową wiedzę i niezbędne narzędzia, aby wprowadzić w swoim tempie zmiany, których pragniesz i osiągać lepsze efekty.


MIEJSCA, W KTÓRYCH ZNAJDZIESZ KARMENĘ:


STRONA INTERNETOWA: https://www.znanydietetyk.com.pl/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/znanydietetyk/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/lasicka.karmena

KURS "ŻYJ ZDROWO I OSIĄGAJ LEPSZE WYNIKI": https://www.znanydietetyk.com.pl/zyj-zdrowo

MINIKURS "3 ETAPY ZDROWSZEGO STYLU ŻYCIA": https://www.znanydietetyk.com.pl/minikurs-3-etapy-zdrowego-stylu-zycia/

PROGRAM GRUPOWY: https://www.znanydietetyk.com.pl/program-dietetyczny/

WSPÓŁPRACA INDYWIDUALNA: https://www.znanydietetyk.com.pl/strona-glowna-3/

PLANER: https://www.znanydietetyk.com.pl/produkt/planer-dietowicza-wersja-elektroniczna/

EBOOK: https://www.znanydietetyk.com.pl/produkt/ebook-zdrowszy-wybor/

METAMORFOZY: https://www.znanydietetyk.com.pl/metamorfozy/

PORADA DIETETYCZNA: https://www.znanydietetyk.com.pl/produkt/porada-dietetyczna-online/

QUIZ DIAGNOSTYCZNY: https://www.znanydietetyk.com.pl/quiz-zdrowszego-stylu-zycia/

BEZPŁATNY FRAGMENT EBOOKA: https://www.znanydietetyk.com.pl/zamow-ebook/

BEZPŁATNY DZIEŃ DIETY THERMOMIX I DLA ZABIEGANYCH: https://www.znanydietetyk.com.pl/dieta-edycja-zimowa-2/


MATERIAŁY POLECANE PRZEZ KARMENĘ:


KSIĄŻKA: K. Pingot, “Błękitny umysł. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane!”


INNE ODCINKI O STYLACH DISC 4D:


ODCINEK PODCASTU (MODEL DISC): “SUPERMOCE: Jak lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi?";


ODCINEK PODCASTU (TEAMS): "SUPERMOCE: Jakie zadania w pracy lubisz wykonywać? Dopasuj pracę do stylu myślenia i więcej się nie męcz!"


ODCINEK PODCASTU (VALUES): "SUPERMOCE: Jak zrozumieć innych ludzi, mimo tylu różnic? Rozmawiajcie o Waszych wartościach!"


ODCINEK PODCASTU (BAI): SUPERMOCE: Co zrobić, aby pracować z pasją i żyć w zgodzie ze sobą? Sprawdź, co naprawdę Cię motywuje!


ODCINEK PODCASTU (STYL D): “SUPERMOCE: Jak poradzić sobie z "trudnymi ludźmi"? Oswój dominującego!”;


ODCINEK PODCASTU (STYL I): “SUPERMOCE: Jak lepiej współpracować z wrażliwymi gadułami? O trudnych zachowaniach”;


ODCINEK PODCASTU (STYL S): “SUPERMOCE: ABC obsługi niezdecydowanych! Jak zmobilizować spokojne i małomówne osoby?”


ODCINEK PODCASTU (STYL C): “SUPERMOCE: Jak komunikować się z perfekcyjnym pracownikiem? Doceń człowieka encyklopedię i poskrom zapędy krytykanta!”;


ODCINEK PODCASTU: “SUPERBOHATER: Jak szukać pracy w zgodzie ze sobą?" Przepytany: Marek Wicher


ODCINEK PODCASTU: “SUPERBOHATERKA: Moc, jaką daje empatia - czy łagodność i umiejętność słuchania pomagają w spełnieniu zawodowym i życiu w zgodzie ze sobą?” Przepytana: Joanna Michułka;


ODCINEK PODCASTU: "SUPERBOHATERKA: Dlaczego warto iść przez życie z optymizmem? Jak wykorzystać radość i entuzjazm w pracy?" Przepytana: Marta Liwak";


ODCINEK PODCASTU: "SUPERBOHATER: Jak pracować w obszarze, w którym czujesz się najlepiej? Zmienić karierę! Przepytany: Michał Kasprzyk"


ODCINEK PODCASTU: SUPERBOHATERKA: Mocne strony ujawniają się w działaniu! Jak je zidentyfikować i ich używać? Przepytana: Judyta Kowalczyk"


ODCINEK PODCASTU: “SUPERBOHATERKA: Jak osiągnąć w pracy stan flow? Wykorzystuj świadomie mocne strony! Przepytana: Miriam Witych-Gusowska”


ODCINEK PODCASTU: “SUPERBOHATERKA: Jaką wartość niesie ze sobą zrozumienie siebie? Doceń to, co w Tobie najlepsze! Przepytana: Justyna Stańska (Italiana)”


ODCINEK PODCASTU: "SUPERBOHATERKA: Jak wykorzystać różnorodność w biznesie? Poznaj dobrze siebie i innych! Przepytana: Agnieszka Gaczkowska"


ODCINEK PODCASTU: “SUPERBOHATER: Jak żyć i pracować w zgodzie ze sobą? Zmień podejście i poznaj siebie lepiej! Przepytany: Krzysztof Mrozowicz”


ODCINEK PODCASTU: “SUPERBOHATERKA: Jak sobie radzić z przeszkodami na drodze życia? Siłę mamy w sobie! Przepytana: Joanna Kryger


ODCINEK PODCASTU: SUPERBOHATERKA: Jak działać na własnych zasadach w biznesie? Poznaj swoje mocne strony! Przepytana: Bogna Zielińska


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 - GroWings

Polityka prywatności
Ta strona u?ywa cookies i podobnych technologii. Mo?esz okre?li? warunki korzystania z cookies w Twojej przegl?darce. Aby uzyska? informacje o regu?ach przetwarzania Twoich danych, zapoznaj si? z nasz? Polityk? Prywatno?ci. Je?li akceptujesz, zamknij okienko.
Polityka Prywatności