ODCINEK #11

SUPERMOCE: ABC obsługi niezdecydowanych! Jak zmobilizować spokojne i małomówne osoby?

Prowadząca - Klaudia Kałążna

"Nazywam się Klaudia Kałążna. Jestem doktorem nauk humanistycznych i posiadam ponad 11-letnie doświadczenie w pracy szkoleniowo-wykładowej. Na co dzień wspieram ludzi, którzy pragną zmiany w zakresie kariery lub własnego biznesu tak, aby mogli rozwinąć skrzydła, dobrze ustawić nawigację i lecieć w odpowiednim kierunku."

Przygotuj proszę kartkę i długopis, bo podzielę się z Tobą wartościowymi informacjami i narzędziami. Przygotowałam też dla Ciebie transkrypt, który możesz pobrać w opisie do tego odcinka.


W cyklu SUPERMOCE mówię o tym, czym są mocne strony, co się na nie składa, z jakiego powodu warto je odkrywać i jak realizować ważne dla nas cele, właśnie w oparciu o mocne strony. Przyświeca mi idea, że każdy z nas ma swoje supermoce, tylko być może nie wszyscy z nas jeszcze potrafią je zidentyfikować, nazwać i ich używać.


W tym odcinku powiem o trudnych zachowaniach osób o stylu zachowania S, czyli osób niezwykle ugodowych i łagodnych, działających w wolniejszym tempie. Podam Ci ABC postępowania z takimi osobami, by łatwiej z nimi budować trwałe i głębokie relacje. To już trzeci styl zachowania, który omawiam w tej audycji.


Jeśli jeszcze nie znasz modelu stylów zachowań DISC, zapraszam Cię serdecznie do wysłuchania odcinka szóstego z cyklu SUPERMOCE, pod tytułem “Jak lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi?".


Na pewno warto także posłuchać wywiadów z cyklu SUPERBOHATER. Moi goście opowiadają w nich o tym jak szukali ściany, na którą warto się wspinać. A pomogło im w tym również pogłębianie samoświadomości na temat swoich wartości, stylów myślenia, motywatorów i właśnie stylów zachowania. Mówię w tym odcinku o tym co zrobić, by zrozumieć i złagodzić trudne zachowania osób o stylu S. A może zauważysz podobne zachowania również u siebie?


Pamiętaj jednak, że moje główne przesłanie jest takie: doceniajmy siebie i innych, a nie oceniajmy! Dodajmy literkę “D” do słowa OCENIAM. Skupmy się, na tym, co w nas piękne, a potem mądrze zarządzajmy tym, co się w nas nam mniej podoba lub bardzo tego w sobie nie lubimy, albo nie pozwala nam to budować zdrowych relacji z innymi.


Czyli w przypadku trudnych zachowań, postarajmy się najpierw zrozumieć, co za takim zachowaniem stoi i jaką intencję ma dana osoba.


POBIERZ SKRYPT

WOLISZ CZYTAĆ?
ZAPIS CAŁEGO PODCASTU MOŻESZ POBRAĆ TUTAJ

CO W PRAKTYCE DA CI TEN PODCAST?

  • z jakiego powodu niektóre osoby odwlekają podjęcie decyzji i wolą porządnie przemyśleć sprawy, zanim udzielą odpowiedzi,
  • w jaki sposób udzielać informacji zwrotnej osobom, które pragną akceptacji w grupie i boją się utraty bezpieczeństwa,
  • dlaczego niektórym ludziom jest trudno bronić swoich granic i często zapominają o swoich potrzebach,
  • jak lepiej współpracować z osobą wolniej przechodzącą do działania,
  • z jakiego powodu przyciskanie kogoś nie działa i co w takim razie działa.

Dowiesz się między innymi:

Podcast wysłuchasz także na:

APPLE PODCASTS

SPOTIFY

STITCHER

BUZZSPROUT

PODCHASER

PODCAST INDEX

Jeżeli masz już ulubioną aplikację i chcesz na niej właśnie słuchać tego podcastu, skopiuj proszę RSS feed: https://feeds.buzzsprout.com/1623619.rss i umieść go w swojej aplikacji w polu RSS, a następnie "zatwierdź". Twoja aplikacja powinna automatycznie dodać mój podcast do Twojej listy podcastów.

Scenariusz

[00:00] SUPERMOCE: ABC obsługi niezdecydowanych! Jak zmobilizować spokojne i małomówne osoby?[02:32] INTRO

[03:36] O czym w dzisiejszym odcinku?

[04:40] SKRZYNKA Z NARZĘDZIAMI

[06:42] Poznaj ABC obsługi stałego!

[07:19] A jak AKCEPTACJA

[12:46] B jak BEZPIECZEŃSTWO

[17:52] C jak CZAS

[22:06] OUTRO

POBIERZ BEZPŁATNE KARTY PRACY DO TREŚCI EDUKACYJNYCH!

LUBISZ ODKRYWAĆ?
SPRAWDŹ KONIECZNIE PLATFORMĘ BOHATER

PRZEJDŹ DO PLATFORMY

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 - GroWings

Polityka prywatności
Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Możesz określić warunki korzystania z cookies w Twojej przeglądarce. Aby uzyskać informacje o regułach przetwarzania Twoich danych, zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności. Jeśli akceptujesz, zamknij okienko.
Polityka Prywatności