ODCINEK #29

Prowadząca - Klaudia Kałążna

"Nazywam się Klaudia Kałążna. Jestem doktorem nauk humanistycznych i posiadam ponad 11-letnie doświadczenie w pracy szkoleniowo-wykładowej. Na co dzień wspieram ludzi, którzy pragną zmiany w zakresie kariery lub własnego biznesu tak, aby mogli rozwinąć skrzydła, dobrze ustawić nawigację i lecieć w odpowiednim kierunku."

SUPERMOCE: Co zrobić, aby pracować z pasją i żyć w zgodzie ze sobą? Sprawdź, co naprawdę Cię motywuje!

Dziś mówię znowu o naszych SUPERMOCACH!


W odcinkach z tej serii skupiamy się na mądrym odkrywaniu mocnych stron i wartości, a to wszystko po to, byśmy mogli realizować ważne dla nas cele w zgodzie ze sobą. Jeśli jesteś ze mną od jakiegoś czasu, to wiesz, że moją misją jest to, by każdy potrafił zidentyfikować swój zestaw supermocy i świadomie ich używał.


Dzięki mądremu pogłębianiu samoświadomości łatwiej ruszyć z miejsca i podążać w odpowiednim kierunku, w odpowiednim dla siebie tempie. Wielu z nas chce się wiecznie naprawiać i szukaĆ dziury w całym, i - co gorsza - porównuje się z innymi.


Naprawdę, nie warto skupiać się na tym, w czym jesteśmy słabi, zaniedbując pracę nad mądrym wykorzystaniem mocnych stron po to, by działać w pełni swojego potencjału. A w zamian warto poznawać siebie, po to, by działać w zgodzie ze swoimi wartościami i mocnymi stronami oraz mądre zarządzać tym, co w nas słabsze. 


Jaki świat byłby piękny, gdyby każdy z nas potrafił się skupić na tym, co w nim oraz w innych ludziach jest piękne i by każdy z nas mądrze zarządzał tym, w czym nie jest najmocniejszy. By tradycji stało się zadość, powtórzę jedno z moich ulubionych zdań: doceniajmy siebie i innych, a nie oceniajmy! Dodajmy literkę “D” do słowa OCENIAM.


ZADAJ SOBIE PONIŻSZE PYTANIA, BO DZIŚ WŁAŚNIE POSZUKAMY NA NIE ODPOWIEDZI:) 


  • Zdarza Ci się czasami, że z kimś od razu nadajesz na tej samej fali, ale po dłuższej relacji okazuje się, że się różnicie?
  • Wydaje Ci się, że z kimś się świetnie dogadujesz, ale gdy przychodzi co do czego, to okazuje się, że patrzycie w innym kierunku?
  • Masz znajomych, którzy wydają się kompletnie inni od Ciebie, ale czujesz, że rozumiecie się bez słów i zależy Wam na podobnych rzeczach?
  • Zatrudniasz kogoś, kto podczas rozmowy kwalifikacyjnej wydaje Ci się idealnym pracownikiem, a potem żałujesz, bo ta osoba nie pasuje do kultury zespołu i wydaje się kompletnie niezaangażowana?
Click to play video
POBIERZ SKRYPT

WOLISZ CZYTAĆ?
ZAPIS CAŁEGO PODCASTU MOŻESZ POBRAĆ TUTAJ

CO W PRAKTYCE DA CI TEN PODCAST?

  • z jakiego powodu nie powinniśmy oceniać ludzi powierzchownie, biorąc pod uwagę wyłącznie ich zachowania, w tym styl komunikacji,
  • dlaczego czasami niby wszystko jest w porządku, ale nie czujemy spełnienia w pracy, brak nam “tego czegoś”,
  • dlaczego czasami próbujemy nowych rzeczy, skaczemy z kwiatka na kwiatek, a czasami po prostu czujemy, że jesteśmy w odpowiednim miejscu,
  • jak nasze wewnętrzne motywatory wpływają na zaangażowanie w pracy,
  • jak precyzyjnie możesz zbadać, co Cię naturalnie napędza i pomaga podejmować z radością pewne działania
  • jak znajomość motywatorów innych ludzi pomaga w lepszym zaangażowaniu ich w pracy.

Dziś dowiesz się m.in.

Podcast wysłuchasz także na:

Jeżeli masz już ulubioną aplikację i chcesz na niej właśnie słuchać tego podcastu, skopiuj proszę RSS feed: https://feeds.buzzsprout.com/1623619.rss i umieść go w swojej aplikacji w polu RSS, a następnie "zatwierdź". Twoja aplikacja powinna automatycznie dodać mój podcast do Twojej listy podcastów.

Scenariusz

mmmmm

POBIERZ BEZPŁATNE KARTY PRACY DO TREŚCI EDUKACYJNYCH!

LUBISZ ODKRYWAĆ?
SPRAWDŹ KONIECZNIE PROGRAM BOHATER

PRZEJDŹ DO PROGRAMU

LUBISZ ODKRYWAĆ?
SPRAWDŹ KONIECZNIE PROGRAM BOHATER

PRZEJDŹ DO PLATFORMY

Materiały, o których wspominam w tym odcinku:

BADANIE KOMPETENCJI: DISC 4D - Chcesz zrozumieć lepiej siebie i innych? Pragniesz budować lepsze i trwałe relacje oparte na zaufaniu oraz bezpiecznej komunikacji? Chcesz zacząć DOCENIAĆ, zamiast oceniać siebie i innych? Wskakuj TUTAJ.


PROGRAM BOHATER: Realizuj swoje cele w zgodzie ze sobą, dzięki odkryciu Twoich mocnych stron i wartości!


ODCINEK PODCASTU (DISC): “SUPERMOCE: Jak lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi?";


ODCINEK PODCASTU (TEAMS): "SUPERMOCE: Jakie zadania w pracy lubisz wykonywać? Dopasuj pracę do stylu myślenia i więcej się nie męcz!"


ODCINEK PODCASTU (VALUES): "SUPERMOCE: Jak zrozumieć innych ludzi, mimo tylu różnic? Rozmawiajcie o Waszych wartościach!"


ODCINEK PODCASTU (STYL D): “SUPERMOCE: Jak poradzić sobie z "trudnymi ludźmi"? Oswój dominującego!”;


ODCINEK PODCASTU (STYL I): “SUPERMOCE: Jak lepiej współpracować z wrażliwymi gadułami? O trudnych zachowaniach”;


ODCINEK PODCASTU (STYL S): “SUPERMOCE: ABC obsługi niezdecydowanych! Jak zmobilizować spokojne i małomówne osoby?”


ODCINEK PODCASTU (STYL C): “SUPERMOCE: Jak komunikować się z perfekcyjnym pracownikiem? Doceń człowieka encyklopedię i poskrom zapędy krytykanta!”;


ODCINEK PODCASTU: “SUPERBOHATER: Jak szukać pracy w zgodzie ze sobą?" Przepytany: Marek Wicher


ODCINEK PODCASTU: “SUPERBOHATERKA: Moc, jaką daje empatia - czy łagodność i umiejętność słuchania pomagają w spełnieniu zawodowym i życiu w zgodzie ze sobą?” Przepytana: Joanna Michułka;


ODCINEK PODCASTU: "SUPERBOHATERKA: Dlaczego warto iść przez życie z optymizmem? Jak wykorzystać radość i entuzjazm w pracy?" Przepytana: Marta Liwak";


ODCINEK PODCASTU: "SUPERBOHATER: Jak pracować w obszarze, w którym czujesz się najlepiej? Zmienić karierę! Przepytany: Michał Kasprzyk"


ODCINEK PODCASTU: SUPERBOHATERKA: Mocne strony ujawniają się w działaniu! Jak je zidentyfikować i ich używać? Przepytana: Judyta Kowalczyk"


ODCINEK PODCASTU: “SUPERBOHATERKA: Jak osiągnąć w pracy stan flow? Wykorzystuj świadomie mocne strony! Przepytana: Miriam Witych-Gusowska”Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 - GroWings

Polityka prywatności