ODCINEK #18

Bądź uczciwy sam ze sobą, działaj spójnie ze swoimi wartościami i zostań człowiekiem wiarygodnym!

Prowadząca - Klaudia Kałążna

"Nazywam się Klaudia Kałążna. Jestem doktorem nauk humanistycznych i posiadam ponad 11-letnie doświadczenie w pracy szkoleniowo-wykładowej. Na co dzień wspieram ludzi, którzy pragną zmiany w zakresie kariery lub własnego biznesu tak, aby mogli rozwinąć skrzydła, dobrze ustawić nawigację i lecieć w odpowiednim kierunku."

Przygotuj proszę kartkę i długopis, bo podzielę się z Tobą wartościowymi informacjami i narzędziami. Przygotowałam też dla Ciebie transkrypt oraz karty pracy, które możesz pobrać w opisie do tego odcinka.

Co dla Ciebie oznacza wiarygodność? Kim jest według Ciebie człowiek wiarygodny? Uważasz siebie za takiego człowieka? W tym odcinku mówię o WIARYGODNOŚCI i polecę Ci ciekawe materiały do poczytania, podpowiem też co przeczytać, by potrafić rozpoznać kłamcę oraz podpowiem, co badania mówią na temat opinii o danym produkcie, czy usłudze, czyli społecznym dowodzie słuszności.


Odsyłam Cię przy tej okazji do odcinka mojego podcastu: “SUPERMOCE: Jak lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi?", w którym mówiłam o tym, że warto starać się zrozumieć intencje innych ludzi, co jest też elementem wiarygodności. Omawiałam tam zachowania ludzi, w oparciu o model zachowań DISC, którego autorem jest Dr William Moulton Marston, autor książki “Emotions of normal people”.



POBIERZ SKRYPT

WOLISZ CZYTAĆ?
ZAPIS CAŁEGO PODCASTU MOŻESZ POBRAĆ TUTAJ

CO W PRAKTYCE DA CI TEN PODCAST?

  • co się składa na wiarygodność,
  • jak sprawdzić, na ile jesteś osobą wiarygodną,
  • jak możesz zadbać o swoją wiarygodność,
  • że nie warto ukrywać tego, w czym jesteśmy słabsi,
  • jak przekuwać słabości w mocne strony,
  • z jakiego powodu ważny jest społeczny dowód słuszności.

Dowiesz się między innymi:

Podcast wysłuchasz także na:

Jeżeli masz już ulubioną aplikację i chcesz na niej właśnie słuchać tego podcastu, skopiuj proszę RSS feed: https://feeds.buzzsprout.com/1623619.rss i umieść go w swojej aplikacji w polu RSS, a następnie "zatwierdź". Twoja aplikacja powinna automatycznie dodać mój podcast do Twojej listy podcastów.

Scenariusz

[00:00:00] Bądź uczciwy sam ze sobą, działaj spójnie ze swoimi wartościami i zostań człowiekiem wiarygodnym! Wstęp do audycji.


[00:01:27] INTRO


[00:02:11] Co dla Ciebie oznacza wiarygodność? Kto to jest według Ciebie człowiek wiarygodny?

[00:03:15] SKRZYNKA Z NARZĘDZIAM I NARZĘDZIE DRZEWO

[00:04:41] KORZENIE - PRAWOŚĆ

[00:08:19] PIEŃ - INTENCJE

[00:12:40] GAŁĘZIE - MOCNE STRONY

[00:14:00] OWOCE - REZULTATY

[00:16:50] Przekuj swoje słabości w mocne strony.


[00:20:56] SKRZYNIA SKARBÓW

[00:21:24] Książka: “Szybkość zaufania. Jak dzięki zaufaniu przyspieszyć sukcesy w biznesie” (Stephen R. Covey, Rebecca R. Merrill)

[00:25:39] “Anatomia kłamstwa” (P. Houston, M. Floyd, S. Carnicero, D. Tennant)

[00:27:58] Artykuły: “7 lekcji od mieszkańców Andaluzji: jak się wyróżnić na rynku?” oraz “Co zrobić aby zdobyć zaufanie klienta? Zostać Agentem!”

[00:29:41] SKRZYNIA BIEGÓW

[00:30:31] Społeczny dowód słuszności - słuszność

[00:33:41] Społeczny dowód słuszności - wykonalność


[00:35:42] OUTRO

POBIERZ BEZPŁATNE KARTY PRACY DO TREŚCI EDUKACYJNYCH!

LUBISZ ODKRYWAĆ?
SPRAWDŹ KONIECZNIE PLATFORMĘ BOHATER

PRZEJDŹ DO PLATFORMY

Materiały, o których wspominam w tym odcinku:


ODCINEK PODCASTU: “SUPERMOCE: Jak lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi?"


ARTYKUŁ: “7 lekcji od mieszkańców Andaluzji: jak się wyróżnić na rynku?”: http://www.klaudiakalazna.com/jak-sie-wyroznic-na-rynku/


ARTYKUŁ: “Co zrobić aby zdobyć zaufanie klienta? Zostać Agentem!”, http://www.klaudiakalazna.com/jak-zdobyc-zaufanie-klienta/


ARTYKUŁ: “Jak nie dać się nabrać, czyli co może się kryć pod płaszczykiem wiarygodności – uważaj na te 3 pułapki!”, https://www.klaudiakalazna.com/jak-nie-dac-sie-nabrac/


BADANIE: F. M. Stok, D. T. D. de Ridder, E. de Vet, J. B. F. de Wit, “Don’t tell me what I should do, but what others do: The influence of descriptive and injunctive peer norms on fruit consumption in adolescents”, “British Journal of Health Psychology ”, 19, 2014, s. 52–64.


BADANIE: H. Cai, Y. Chen, H. Fang, “Observational Learning: Evidence from a Randomized Natural Field Experiment”, “American Economic Review”, 99 (3), 2009, s. 864 - 842.


BADANIE: J. M. Nolan, P.W. Schultz, R. B. Cialdini, N. J. Goldstein, V. Griskevicius, “Normative social influence is underdetected”, “Personality and Social Psychology Bulletin”, 2008 34(7), s. 913-23


KSIĄŻKA: R. Cialdini, “Pre - swazja”, Sopot 2017, GWP.


KSIĄŻKA: R. B. Cialdini. “Mała WIELKA zmiana. Jak skuteczniej wywierać wpływ”, Sopot 2016, GWP.


KSIĄŻKA: S. M. R.Covey i R. R. Merill, “Szybkość zaufania”, Rebis, Poznań 2015.


KSIĄŻKA: P. Houston, M. Floyd, S. Carnicero, D. Tennant, “Anatomia kłamstwa”, Sine Qua Non, Kraków 2015.


KSIĄŻKA: “Zaufanie 2.0. Jak wywrzeć wpływ, zdobyć lojalność klientów i kreować markę”, Onepress, 2010.KSIĄŻKA: D. Maister, Ch. H. Green i R. M. Galford, “Zaufany doradca”, Onepress, 2011.


BADANIE KOMPETENCJI: DISC 4D

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 - GroWings

Polityka prywatności
Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Możesz określić warunki korzystania z cookies w Twojej przeglądarce. Aby uzyskać informacje o regułach przetwarzania Twoich danych, zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności. Jeśli akceptujesz, zamknij okienko.
Polityka Prywatności